GENÇLİK İPİ İLE YÜZ GERME

ÖZET BİLGİ:

İşlem: Gençlik İpi ile Yüz-Boyun germe estetiği

(Silhouette Soft)

İşlem süresi: Ortalama 30 dakika

Anestezi türü: Lokal-sedasyon anestezisi

Hastane kalış süresi: yok

Uygulanan Teknik: Ameliyatsız yüz gençleştirme veya asma diye de adlandırılan bu yöntem orta yüz sarkmaları, yanakta hacim kaybı, çene hattı sarkmaları, boyunda gevşek doku ve kaş düşüklüğü durumlarında doktor tavsiyesi ile uygulanabilir.

Kombinasyon: Botoks ve dolgu uygulamaları ile kombine edilebilir.

İzler: Görülebilen bir iz yoktur. Giriş yerlerinde bir kaç gün içinde geçecek küçük gamzeler olabilir.

Fiyatları: Uygulamada kullanılan ip ve yapıldığı lokalizasyona göre değişmektedir.

Bu uygulama 30-50 yaş arası hastalara önerilmektedir. Hedef kitlesi yüzde sarkma ve hacim kaybı olan kişilerdir. Kesi olmadan uygulanabilir ve 30 dakika içinde daha doğal ve etkili sonuçlar alınabilen yenilikçi bir yöntemdir. Aynı zamanda yaşlanmada önleyici bir etki de sağladığı iddia edilmektedir.

Ameliyatsız yüz gençleştirme veya asma diye de adlandırılan bu yöntem orta yüz sarkmaları, yanakta hacim kaybı, çene hattı sarkmaları, boyunda gevşek doku ve kaş düşüklüğü durumlarında doktor tavsiyesi ile uygulanabilir.

Bunun yanında, kalın deri tabakalı mandibular (çene) alanda aşırı sarkmalar, yaşlılığa bağlı sarkmalar ve ince deri tabakası, hipertrofik yaşlanmaya bağlı mandibular alanda aşırı sarkmalar ile aşırı ince deri tabakası olan ve yağ dokusu olmayan durumlarında uygulanması önerilmez.

Silhouette Soft™ tedavisinin görünebilir estetik yararları ortalama 2 yıl boyunca devam eder. Tedaviden hemen sonra sonuç alınır. Kişinin yaşı ve yaşam biçimi estetik sonuçların ömrünü etkileyebilir. Silhouette Soft™, örneğin hyalüronik asit ve botulinyum toksin gibi diğer kozmetik tedavilerle birlikte mükemmel bir tamamlayıcıdır. Silhouette Soft™ tedavisi sırasında ve sonrasında bu enjeksiyonlar yapılabilir.

Eriyebilen bir materyal olması, neredeyse hiç asimetrik bir görünüm yapmaması, çıkartılmasının gerekmemesi gibi artı özellikleri ile biz de bu uygulamayı güvenle kullanmaya başladık.

Ancak bu uygulama yüz germe ameliyatını erteleyen, ihtiyacı azaltan bir prosedür olarak kabul edilmeli ve her hastaya uygulanmamalıdır. Sorunlarınızın derecesine ve beklentilerinizin durumuna göre değerlendirme doktorunuz tarafından yapılmalıdır. Yüzde ki etkileri tabi ki bir yüz germe ameliyatı veya boyun için bir boyun germe ameliyatı gibi uzun süreli ve tam değildir.

Konuyu maddeler halinde açıklayacak olursak:

AVANTAJLARI

- Kişiye özel uygulama şansı.

- Sadece çift yönlü konili sütur.

- Anında doğal kaldırma etkisi ve kaybolan kollajenin üretimi.

- Bir çok kullanım alanı olması.

- Tamamlayıcı uygulama olması.

- Uzun süreli etki.

- 7-yıllık koni üretim tecrübesi.

- Medikal Cihaz Klas 3 Belgeli

- 100% Amerikan üretimi.

- Doku içerisinde hareket etmez.

- 30-dakikalık basit bir uygulama.

- Tek başına uygulanabilir ya da diğer estetik uygulamalarla birlikte uygulanabilir.Komplikasyonlar:

- Ödem, şişkinlik, deri düzensizliği, gamze oluşumu birkaç gün içerisinde geçmektedir.

Uygulamanın uygun olmayacağı durumlar:

- Kalıcı dolgu

- Akut ve kronik doku hastalıkları

- Bağışıklık sistemi hastalıkları

- İçeriğindeki bileşene aşırı hassas ya da alerji

- Hamile ya da emziren hastalar

- 18 yaşında altındaki hastalar

Diğer tamamlayıcı uygulamalar :

- Tek başına uygulanabilir ya da diğer estetik uygulamalar ile birlikte uygulanabilir.

- Silhouette Soft uygulamasından en az 2 hafta önce ya da sonra inflamatuar etkisi olan uygulamalar yaptırınız.

İyileşme süreci :

Botox ve dolgu uygulamalarındaki gibidir.

Giriş noktalarında olası çukurlar(gamzeler) oluşabilir:

Birkaç gün içerisinde geçer.

2-3 ay sonra başlayan gerginlik:

Polilaktik asit emilimi sırasında gerginlik gerçekleşir (yaklaşık 3 ay)

Doku içerisinde Sütur hareketi :

Asla, sutürün yapısı ve çift yönlü koniler sayesinde böyle bir şey gerçekleşmez.Silhouette Lift ile Yüz Germe-Gençleştirme İşlemi:

Özellikle 40 yaşını aşmış hastalara önerilen bu yöntem de soft gibi kısa sürede uygulanabilir ve sonuçlarını hemen alabilirsiniz. Silhouette Lift işlemi diğer cerrahi işlemlerle birlikte de uygulanabilir. Üst göz kapağı ameliyatları, kaş ameliyatları ya da boyun germe işlemleri sırasında orta yüz bölgesi için kullanılabilir.

Hastalar 2 gün içinde gündelik hayatlarına geri dönebilirler, ancak derinin kendini yenilemesi ve yumuşak yapısını tekrar kazanması ortalama 2 hafta içerisinde olur.

Siluet dikişler ile kullanım için geliştirilen yeni bir tekniktir. Bu özel dikişler yardımı ile, saçlı deriden iki kısa kesik yapılarak sarkmış olan orta yüz bölgesi yukarıya taşınır. Amerika ilaç dairesi (FDA) onaylıdır. Hastane kalım gerektirmez. Silhouette Lift, soft sutürden daha uzun etki süresine sahiptir.

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir.'

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

DOÇ DR ÖMER REFİK ÖZERDEM

DOKTORLARIMIZ


BİZE DANIŞIN

WHATSAPP & E-MAIL

Mail: gokhanozerdem@gmail.com
Whatsapp: 00 90 505 928 21 41 (Op Dr Gökhan Özerdem)

'Bize direk mail üzerinden veya whatsapp ile resimlerinizle bize danışabilirsiniz. Yoğunluktan dolayı hemen dönemeyebiliyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

Online Danışma