DOLGU

ÖZET BİLGİ:

İşlem: Dolgu Uygulaması

İşlem süresi: Ortalama 5 dakika ( Uygulama alanına göre değişir )

Etkinin Başlaması: Etki hemen başlar. Hafif morarma ve şişlik özellikle dudakta olabilir. 2-3 günde geçecektir.

Kontrol: Hastaya eğer ek doz gerekli ise 10. günde yapılır

Etki Süresi: Ortalama 6 ay-1yıl

Yüz bölgesindeki kırışıklıklar deri altında yer alan mimik kaslarının kasılmaları sonucu oluşmaktadır. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden Üst yüz bölgesindeki kırışıklıkların düzeltilmesinde daha çok botoksu, Alt yüz bölgesindekiler içinse dolgu maddelerinden yararlanmaktayız.

Dolgu uygulaması fiyatları işlemi gerçekleştirecek Estetik Cerrahi Uzmanına, estetik merkezi veya sağlık kuruluşuna bağlı olarak değişmektedir. Tanı Tedavi amaçlı doktorunuza başvurunuz. Başvuracağınız uzman doktorunuz size bu işlemin yöntemlerini anlatacaktır.

Medikal estetik, estetikçi diye Sağlık Bakanlığı'nın tanımladığı uzmanlık dalları yoktur. Plastik ve Estetik cerrahi uzmanları size dolgu konusunda bilgi verecektir. Estetik ve Plastik Cerrahi ve Cildiye uzmanları dışında bu uygulamaların yapılması son dönemde yasaklanmıştır. 

Önemli:

- Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi resmi sayfasında şöyle demektedir (bakınız: http://www.plastikcerrahi.org.tr):

Son yıllarda, Ülkemizde, Estetik Cerrahi ve Ameliyatsız uygulamalara artan talep , başka branşlardaki doktorların da bu alana ilgisini çekmiştir.

Bu durum, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmayan bir çok farklı branştan doktorun, hatta sağlık eğitimi almamış bazı kimselerin kendilerini yasal olmayan uzmanlık adlarıyla tanıtarak halkı yanıltmalarına yol açmaktadır.

FASİAL PLASTİK CERRAHİ UZMANI, YÜZ ESTETİK CERRAHİ UZMANI, ONKOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, OKULOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, MEDİKAL ESTETİK UZMANI, DERMATOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, SAÇ EKİM UZMANI VE BUNA BENZER İSİMLER TÜRKİYE’DE SAĞLIK BAKANLIĞI VE YÖK TARAFINDAN TANIMLANMAMIŞ , BELGELENDİRİLMEMİŞ SAHTE UZMANLIK İSİMLERİDİR.

Başvurduğunuz kişinin doktor olup olmadığını araştırınız. Doktorsa uzmanlığını bilmek en doğal hakkınızdır. Lütfen, belge isteyerek sorgulayınız.

Türkiye’de Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğine üye Uzmanların listesi için: www.plastikcerrahi.org.tr sitesini inceleyebilirsiniz. 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir.'

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

DOÇ DR ÖMER REFİK ÖZERDEM

DOKTORLARIMIZ


BİZE DANIŞIN

WHATSAPP & E-MAIL

Mail: gokhanozerdem@gmail.com
Whatsapp: 00 90 505 928 21 41 (Op Dr Gökhan Özerdem)

'Bize direk mail üzerinden veya whatsapp ile resimlerinizle bize danışabilirsiniz. Yoğunluktan dolayı hemen dönemeyebiliyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

Online Danışma