BOTOKS

ÖZET BİLGİ:

İşlem: Botoks (botox) Uygulaması

İşlem süresi: 3-5 dakika

Etkinin Başlaması: Etki ilk 3 günde başlar ve sıklıkla 10. günde tam olarak oturur.

Kontrol: 10. günde yapılır

Etki Süresi: Ortalama 3-6 aydır 

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden üst yüz bölgesindeki kırışıklıkların düzeltilmesinde daha çok botoksu, Alt yüz bölgesindekiler içinse dolgu maddelerinden yararlanmaktayız.

Botoks (botox) uygulaması fiyatları işlemi gerçekleştirecek Estetik Cerrahi Uzmanına, estetik merkezi veya sağlık kuruluşuna bağlı olarak değişmektedir. Tanı Tedavi amaçlı doktorunuza başvurunuz. Başvuracağınız uzman doktorunuz size bu işlemin yöntemlerini anlatacaktır.

Medikal estetik, estetikçi diye Sağlık Bakanlığı'nca tanımlanan-kabul edilen her hangi uzmanlık dalları yoktur. Plastik ve Estetik Cerrahi ile Cildiye uzmanları dışında bu uygulamaların yapılması da son dönemde yasaklanmıştır.

Plastik ve Estetik cerrahi uzmanları size botoks konusunda bilgi verecektir.  

Önemli:

- Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi resmi sayfasında şöyle demektedir (bakınız: http://www.plastikcerrahi.org.tr):

Son yıllarda, Ülkemizde, Estetik Cerrahi ve Ameliyatsız uygulamalara artan talep , başka branşlardaki doktorların da bu alana ilgisini çekmiştir.

Bu durum, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmayan bir çok farklı branştan doktorun, hatta sağlık eğitimi almamış bazı kimselerin kendilerini yasal olmayan uzmanlık adlarıyla tanıtarak halkı yanıltmalarına yol açmaktadır.

FASİAL PLASTİK CERRAHİ UZMANI, YÜZ ESTETİK CERRAHİ UZMANI, ONKOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, OKULOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, MEDİKAL ESTETİK UZMANI, DERMATOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, SAÇ EKİM UZMANI VE BUNA BENZER İSİMLER TÜRKİYE’DE SAĞLIK BAKANLIĞI VE YÖK TARAFINDAN TANIMLANMAMIŞ , BELGELENDİRİLMEMİŞ SAHTE UZMANLIK İSİMLERİDİR.

Başvurduğunuz kişinin doktor olup olmadığını araştırınız. Doktorsa uzmanlığını bilmek en doğal hakkınızdır. Lütfen, belge isteyerek sorgulayınız.

Türkiye’de Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğine üye Uzmanların listesi için: www.plastikcerrahi.org.tr sitesini inceleyebilirsiniz. 

'Bu site tanıtım ve bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için lütfen doktorunuza başvurunuz. A-Plast Estetik Cerrahi Estalya Güzellik Plas ve Estetik Cerr LTD ŞTİ resmi tescilli markasıdır. Her hangi bir sağlık kuruluşu değildir.'

OP DR GÖKHAN ÖZERDEM

DOÇ DR ÖMER REFİK ÖZERDEM

DOKTORLARIMIZ


BİZE DANIŞIN

WHATSAPP & E-MAIL

Mail: gokhanozerdem@gmail.com
Whatsapp: 00 90 505 928 21 41 (Op Dr Gökhan Özerdem)

'Bize direk mail üzerinden veya whatsapp ile resimlerinizle bize danışabilirsiniz. Yoğunluktan dolayı hemen dönemeyebiliyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.'

Online Danışma